Консульство України у Бресті

Київ 10:31

м. Гродно. XII Республіканський фестиваль національних культур

04 червня 2018, 18:25

1-2 червня в м. Гродно відбувся XII Республіканський фестиваль національних культур. У заходах в рамках фестивалю взяли участь дипломати Консульства України в Бресті.

Консул-керівник Консульства України в Бресті А.Н.Діденко та консул В.В.Пантус взяли участь у роботі міжнародної  конференції «Роль міжнаціонального діалогу в становленні і розвитку суспільства», що відбулася в приміщенні Гродненської обласної наукової бібліотеки імені Я.Ф.Карського.

 

 

Представники Консульства України в Бресті взяли участь в церемонії відкриття пам’ятника Давиду Городенському (1283-1326 рр.) — військовий, урядник Великого Князівства Литовського, гродненський староста. Церемонія відкриття пам’ятника відбулася в присутності Міністра культури Республіки Білорусь, депутатів парламенту Білорусі, керівництва м.Гродно та Гродненської області.

  

У цей же день українські дипломати разом з десятками представників різних національностей посадили на Алеї дружби  Дерево «щастя» - молодий дуб як символ довголіття самого фестивалю національних культур і всіх, хто живе в Білорусі.

На дерева, висаджені раніше представниками українського та кримсько-татарського народів, було повʼязано українські національні стрічки.

Алею дружби у Коложському парку м.Гродно заклали на ювілейному фестивалі ще у 2014 році як втілення ідеї міжнаціональної спільності народів, які в злагоді живуть на білоруській землі.

 

 

Спільно з представниками української діаспори в Білорусі А.Н.Діденко та В.В.Пантус взяли участь у театралізованому марші національних культур, що проходив у центральній частині м. Гродно.  

 

 

Відбулась також зустріч консулів з директором Гродненського обласного театру ляльок Марією Шабашовою, під час якої було обговорено творчі плани та подальший розвиток відносин у сфері культури.  Гродненський обласний театр ляльок вважається найстарішим ляльковим театром в Білорусі. У квітні 2018 року в театрі за сприяння Консульства України в Бресті та Почесного консула України в Гродно В.Байка з успіхом відбулися гастролі Львівського театру «І люди, і ляльки».

Останні новини

Брест. Презентація науково-популярного видання з серії “Голоси з Берестейщини” – “Берестейський мир” | 24 травня, 18:21

24 травня у Бресті відбулася презентація науково-популярного видання з серії “Голоси з Берестейщини” – “Берестейський мир” (упорядник книги – голова Української науково-педагогічної спілка «Берегиня» В.С.Місіюк).

В МЗС України відзначили День Африки | 24 травня, 11:48

23 травня виступом Державного секретаря МЗС України Андрія Заяця розпочався щорічний захід з нагоди відзначення Дня Африки на загальну тему „Участь України в операціях ООН з підтримання миру на Африканському континенті‟. Державний секретар наголосив на тому, що широкомасштабне співробітництво з країнами Африки є пріоритетом зовнішньополітичного порядку денного України.

Брест. Перезахоронення останків жертв Брестського гетто | 22 травня, 18:38

22 травня дипломати Консульства разом з представниками дипломатичних місій, державних установ та громадських організацій Ізраїлю, Німеччини, Польщі, Австрії, Казахстану, США, Угорщини, Словаччини, Чехії, Ісландії та інших країн взяли участь у церемонії перезахоронення останків 1214 жертв Брестського гетто, розстріляних нацистами під час війни. Церемонія проходила на Північному кладовищі Бреста.

Володимир Зеленський склав присягу Президента України | 20 травня, 15:38

20 травня у Києві, під час урочистого засідання Верховної Ради, новообраний Президент України Володимир Зеленський склав присягу як Глава держави. Клятву він проголосив, поклавши руку на Конституцію України та Пересопницьке Євангеліє.

19 травня в Україні День пам'яті жертв політичних репресій. Вшанування пам’яті жертв політичних репресій | 19 травня, 10:18

ВЕЧНАЯ ПАМЯЦЬ Ахвярам палітычных рэпрэсій,  якія бязвінна загінулі у турмах, лагерах, ссылках, рудніках, лесапавалах, прыісках… ГУЛАГА