Консульство України у Бресті

Київ 18:11

м. Гродно. XII Республіканський фестиваль національних культур

04 червня, 18:25

1-2 червня в м. Гродно відбувся XII Республіканський фестиваль національних культур. У заходах в рамках фестивалю взяли участь дипломати Консульства України в Бресті.

Консул-керівник Консульства України в Бресті А.Н.Діденко та консул В.В.Пантус взяли участь у роботі міжнародної  конференції «Роль міжнаціонального діалогу в становленні і розвитку суспільства», що відбулася в приміщенні Гродненської обласної наукової бібліотеки імені Я.Ф.Карського.

 

 

Представники Консульства України в Бресті взяли участь в церемонії відкриття пам’ятника Давиду Городенському (1283-1326 рр.) — військовий, урядник Великого Князівства Литовського, гродненський староста. Церемонія відкриття пам’ятника відбулася в присутності Міністра культури Республіки Білорусь, депутатів парламенту Білорусі, керівництва м.Гродно та Гродненської області.

  

У цей же день українські дипломати разом з десятками представників різних національностей посадили на Алеї дружби  Дерево «щастя» - молодий дуб як символ довголіття самого фестивалю національних культур і всіх, хто живе в Білорусі.

На дерева, висаджені раніше представниками українського та кримсько-татарського народів, було повʼязано українські національні стрічки.

Алею дружби у Коложському парку м.Гродно заклали на ювілейному фестивалі ще у 2014 році як втілення ідеї міжнаціональної спільності народів, які в злагоді живуть на білоруській землі.

 

 

Спільно з представниками української діаспори в Білорусі А.Н.Діденко та В.В.Пантус взяли участь у театралізованому марші національних культур, що проходив у центральній частині м. Гродно.  

 

 

Відбулась також зустріч консулів з директором Гродненського обласного театру ляльок Марією Шабашовою, під час якої було обговорено творчі плани та подальший розвиток відносин у сфері культури.  Гродненський обласний театр ляльок вважається найстарішим ляльковим театром в Білорусі. У квітні 2018 року в театрі за сприяння Консульства України в Бресті та Почесного консула України в Гродно В.Байка з успіхом відбулися гастролі Львівського театру «І люди, і ляльки».

Останні новини

Брест. Вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні | 24 листопада, 21:52

24 листопада в Бресті хвилиною мовчання та божественною літургією українською мовою у церкві святих апостолів Петра і Андрія вшановано пам'ять жертв страшної трагедії - Голодомору 1932-1933 років в Україні. Україна пам’ятає! Світ визнає!

Брест. Відзначення 212-ої річниці від дня народження українського письменника, етнографа і драматурга Олекси Стороженка | 23 листопада, 13:59

23 листопада на Тришинському кладовищі в Бресті працівники Консульства разом з українською громадою поклали квіти до могили українського письменника, етнографа і драматурга Олекси Стороженка (1806–1874 рр.) з нагоди 112-ої річниці від дня його народження.

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи | 21 листопада, 08:17

Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая! (Тарас Шевченко. Кавказ. 18 листопада 1845 р., Переяслав).  21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, встановлений на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній історії України: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року).

Про централізоване оформлення іноземцям віз в електронному вигляді (е-Віза) для в’їзду в Україну | 19 листопада, 08:50

З 04 квітня 2018 р. МЗС України здійснює централізоване оформлення іноземцям 44-х* держав світу віз в електронному вигляді (е-Віза) для в’їзду в Україну.