Оголошення
Опубліковано 23 червня 2020 року о 09:30

До уваги громадян!

Повідомляємо, що 23 червня з 10:00 за технічних причин у Консульстві можуть не працювати стаціонарні телефонні лінії та інтернет.  У разі нагальної потреби звертатися за мобільним номером телефону гарячої лінії Консульства: +375 25 694 06 06

__________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Публікація 15.05.2020:

З 1 вересня 2020 року для поїздок в Республіку Білорусь громадянам України необхідні закордонні паспорти.

13 травня 2020 р. на засіданні Уряду ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про часткове зупинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян».

Згідно з рішенням Уряду, з 1 вересня 2020 року виїзд громадян України в Республіку Білорусь буде здійснюватися за закордонними паспортами.

Новий порядок виїзду дозволить:

- покращити захист українських громадян, оскільки у разі втрати за кордоном внутрішнього паспорта ідентифікація громадян України закордонними установами є тривалою та складною на відміну від оперативних процедур документування подорожуючих у разі втрати закордонних паспортів;

- зменшити час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки інформація із закордонних паспортів зчитується спеціальними приладами;

- вирішити питання проведення безпомилкової перевірки інформації щодо наявності обмежень на перетинання кордону згідно з дорученнями уповноважених державних органів та за базами Інтерполу, оскільки відсутність у внутрішньому паспорті інформації про особу латиницею унеможливлює автоматичне зчитування інформації з документа.

- удосконалити процедури прикордонного контролю з метою запобігання випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) з огляду на низький ступінь захисту документа. Довідково: протягом І кварталу 2020 року виявлено 48 недійсних документів, у 2019 році - 441, у 2018 році - 741).

Заплановане відтермінування нового порядку до 1 вересня цього року надасть можливість подорожуючим у разі потреби завчасно оформити закордонні паспорти на території України.

Громадяни України, які проживають на території Республіки Білорусь і не планують найближчим часом відвідання України, можуть оформити закордонні паспорти у Консульстві України в Бресті або у Посольстві України в Мінську. Водночас, громадянам України, які після 1 вересня 2020 року перебуватимуть на території Білорусі без закордонних паспортів, не потрібно хвилюватись – при  поверненні в Україну Державна прикордонна служба безперешкодно пропускатиме їх за внутрішніми паспортами.

Для громадян України – жителів прикордонних районів України залишається чинним режим поїздок в Республіку Білорусь за внутрішнім паспортом та свідоцтву про народження (для осіб віком до 18 років) відповідно до чинної Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про порядок перетинання українсько-білоруського державного кордону громадянами, які проживають у прикордонних районах (див посилання:  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/112_087).

Заплановані зміни режиму поїздок не стосуються громадян Республіки Білорусь.

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

Публікація 12.02.2020:

З 1 березня 2020 р. перетин кордону з РФ буде здійснюватися на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Це стосуватиметься тільки для громадян України, які виїжджають з України на територію РФ. Відповідне рішення прийнято постановою Кабінету Міністрів України 18.12.2019 № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією».

Уведені зміни дають можливість прискорити процедуру проходження прикордонного контролю; зменшити ризики перетинання державного кордону України на підставі підроблених документів; унеможливити незаконного вивезення дітей-громадян України на підставі свідоцтва про народження дитини, на якому відсутня фотокартка дитини; оперативно ідентифікувати особу у разі втрати документів за кордоном та допомогти швидко повернутись в Україну.

Водночас при в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск громадян України і за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux