Про зміни режиму в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства з 28 вересня 2020 р.
Опубліковано 29 вересня 2020 року о 09:05

УВАГА! Кабінет Міністрів України прийняв зміни щодо порядку в’їзду в Україну. Кабінет Міністрів України з 28 вересня 2020 року скасував загальну заборону на в'їзд іноземних громадян в Україну в контексті заходів з протидії епідемії коронавірусу.

Порядок в'їзду визначається залежно від того, до якої зони належить держава, з якої здійснюватиметься в'їзд.

При цьому до червоного списку відносяться держави, в якій кількість хворих на 100 тис. осіб перевищує цей показник в Україні. Перелік таких держав переглядається МОЗ України щотижня.

Наразі Білорусь віднесена до числа держав із незначним поширенням COVID-19, тобто до «зеленого» списку. Відповідна інформація розміщена на сайті МОЗ України https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov.

Особи, які перетинають державний кордон і в’їжджають в Україну з держав із значним поширенням COVID-19 («червона» зона) та громадяни (піддані) таких держав при прибутті в Україну підлягають 14-денній самоізоляції з використанням електронного сервісу «Дій вдома» Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (https://www.kmu.gov.ua/.../yak-pracyuye-zastosunok-dij-vdoma).

Вимога щодо проведення самоізоляції не поширюється на такі категорії осіб, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою:

- осіб, які не досягли 12 років;

- працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- членів офіційних урядових та інших делегацій України, які повертаються в Україну після здійснення короткотермінових відряджень за кордон з метою участі в міжнародних консультаціях, переговорах, конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях міжурядових комісій, інших спільних міждержавних органів;

- водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних, морських і річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

- осіб, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

- осіб, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Особи, що підлягають самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону, зобов’язані встановити і активувати відповідний мобільний додаток.

У разі неможливості встановлення додатка особа підлягає обсервації.

Самоізоляція/обсервація особи припиняються у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону.

Окрім того, при в’їзді в Україну іноземні громадяни мають мати при собі страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19.

Текст постанови Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2020 р. № 888 за посиланням - https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-ka-a888

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux