Брест. Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю укладення Брестського мирного договору
Опубліковано 09 лютого 2018 року о 13:37

8 лютого 2018 р. Українською науково-педагогічною спілкою «Берегиня» (м. Брест), Брестською центральною міською бібліотекою імені О.С.Пушкіна, Історико-меморіальним музеєм «Садиба Нємцевічів» за сприяння Консульства України в Бресті було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену 100-річчю підписання Брестського мирного договору між Українською Народною Республікою з однієї сторони і Німеччиною, Австро-Угорщиною, Болгарією і Туреччиною з другої сторони 9 лютого 1918 року.

З вітальним словом до учасників та численних гостей Конференції звернувся Консул-керівник Консульства України в Бресті Анатолій Діденко, який, зокрема, наголосив на важливості всебічного дослідження та висвітлення даної тематики, наданні об’єктивних оцінок подіям столітньої давнини.

 

У ході Конференції, участь в якій взяли науковці й дослідники з Білорусі та України, відбулась цікава дискусія щодо значення, актуальності та впливу подій 100-річної давнини на подальшу історію України, Білорусі, Європи та світу. Зокрема, доповідачами Конференції були:

 

- В.А.Кохнович (к.і.н., доцент, Білоруський державний університет) - «Брестський мир в сучасній білоруській історіографії» 

- А.А.Гладищук (к.ф.-м.н., доцент, Брестського державного технічного університету) – «Український мир очима принца Баварського»

 

- О.С.Палій (аспірантка, Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого) – «Культурне життя Брест-Литовська в 10-тих роках ХХ ст.: Історико-біографічний аспект»

- О.М.Баюра (к.і.н. професор, Брестський державний технічний університет) - «Українські гроші в Білорусі (1918-1919 рр.)»

 

- Н.М.Ковальова (к.і.н., професор, Брестський державний технічний університет) «Переговори в Брест-Литовську очима учасника подій: Лев Троцький про позицію і тактику сторін»

- О.Л.Ільін (к.ф.-м.н., доцент, Поліський державний університет) – «Петро Патон – староста Поліського округу Української держави»

  

- Л.Ю.Малихіна (к.г.н., доцент, Брестський державний технічний університет) –«Вирішення білоруського питання в умовах завершення Першої світової війни»

 - С.М.Восовіч (к.і.н., доцент, Брестський державний технічний університет) – «Г.Я. Сокольников і Брестський мир»

 

- В.В.Лішік (м.і.н., Історико-меморіальний музей «Садиба Нємцевічів») – «Білий палац, садиба роду Нємцевичів та інші місця проведенням мирних переговорів в Брест-Литовську 1917-1918 років»

 - В.С.Місіюк (м.к., Голова УНПС «Берегиня») – «Пункти Президента Вільсона і Берестейський мир».

Захід розпочався в приміщенні конференц-залу Брестської центральної міської бібліотеки імені О.С.Пушкіна з відкриття виставки літератури та матеріалів на тему Брестського миру.

Друга частина конференції відбулась в приміщенні Історико-меморіального музею «Садиба Нємцевічів» (с.Скоки Брестського району), де у 1916-1918 роках знаходилася ставка командувача Східним фронтом німецької армії принца Леопольда Баварського. У цьому ж приміщенні 15 грудня 1917 року було підписано військове перемир’я на Східному фронті та перебували представники УНР з попередньою місією, що передувала проведенню мирних переговорів. У ході Конференції А.А.Гладищук вперше продемонстрував витяги з щоденника принца Леопольда Баварського, стосовно участі делегації УНР в мирних переговорах у Брест-Литовську.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux