Договірно-правова база між Україною та Білоруссю
Опубліковано 04 червня 2020 року о 10:50

Договірно-правова база двосторонніх відносин нараховує 219 двосторонніх документів, з них 105 – міждержавних і міжурядових, 114 – міжвідомчих. На міжрегіональному рівні підписано 86 документів.

Договори охоплюють широкий спектр галузей українсько-білоруського співробітництва, у т.ч. торговельно-економічну, науково-технічну, гуманітарну, правоохоронну та інші сфери. На даний час напрацьовано значну договірно-правову базу, яка у достатній мірі відповідає досягнутому рівню двостороннього співробітництва.

Діючими двосторонніми угодами створено політико-правову основу для зміцнення та розвитку міждержавного діалогу в різних сферах українсько-білоруського співробітництва. Разом з тим, враховуючи стратегічний характер партнерства України та Республіки Білорусь, не припиняється робота щодо розширення договірно-правової бази та її подальшого розвитку з усього комплексу українсько-білоруських відносин.

У рамках проведення 26-го засідання МПК, яке  відбулось 11 жовтня 2018 р. у м.Гомель, сторони позитивно оцінили роботу по розширенню договірно-правової бази двостороннього співробітництва та відзначили важливість підписаних у договорів. Зокрема: Програми співробітництва в сфері культури між Міністерством культури Республіки Білорусь і Міністерством культури України на 2017-2021 роки; Угоди між Уповноваженим у справах релігій і національностей Республіки Білорусь і Міністерством культури України про співпрацю в сфері міжнаціональних відносин, підписаної 21.07.2017 р в м.Києві; - Угоди про наукове співробітництво між Національною академією наук Білорусі та Національною академією наук України, підписаного 21.07.2017 р в м.Києві;

За підсумками Першого форуму регіонів України і Білорусі 25-26 жовтня 2018р. у місті Гомелі (Республіка Білорусь), у якому взяли участь Президент України П.О.Порошенко та Президент РБ О.Г.Лукашенко було підписано: Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про реадмісію; Угоду між Міністерством молоді і спорту України і Міністерством спорту і туризму РБ про співробітництво у сфері фізичної культури і спорту; План консультацій між Міністерством закордонних справ України і Міністерством закордонних справ Білорусі на 2018-2019 рр. Крім цього, у рамках Форуму було підписано 9 угод про міжрегіональне співробітництво.

За підсумками Другого форуму регіонів України і Білорусь 03-04 жовтня 2019р. у місті Житомир, у якому взяли участь Президент України В.Зеленський та президент Білорусі О.Лукашенко було підписано: План консультацій між МЗС України та МЗС РБ на 2020-2021рр., Виконавча програма науково-технічного та інноваційного співробітництва між Міносвіти України та Державним комітетом з науки та технологій РБ на 2019-2021рр. та 13 угод на міжрегіональному рівні.Триває опрацювання проектів наступних документів:

- Проекту протоколу між Кабінетом міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про внесення змін до Угоди між Кабінетом міністрів України і Урядом РБ про безвізові поїздки громадян.

- Угоди між Державною міграційною службою України та Міністерством внутрішніх справ РБ про співробітництво у сфері міграції. У квітні 2020 р. білоруська сторона звернулась з пропозицією підняти її з міжвідомчого до міжурядового рівня.

- Угоди про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь від 17 грудня 1992 року про пункти пропуску в частині: зміни категорії пункту пропуску "Вільча-Олександрівка" з міждержавної на міжнародну (після створення необхідної інфраструктури для функціонування міжнародного пункту пропуску) та зміни назви пункту пропуску «Щорс-Терехівка» на «Сновськ-Терехівка».

- Протоколу між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь про порядок обміну інформацією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux