Договірно-правова база між Україною та Білоруссю
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Договірно-правова база українсько-білоруських відносин становить на сьогодні 194 міжнародних документи, у т. ч.: 93 – міждержавні та міжурядові, 81 – міжвідомчі, 20 – двосторонні угоди, статус яких підлягає уточненню. Разом з тим, стосовно 10 двосторонніх угод сторони здійснюють внутрішньодержавні процедури для набрання ними чинності.

На міжрегіональному рівні укладено більш 50 договорів.

Існуюча договірно-правова база регулює широке коло питань двостороннього співробітництва держав, включаючи торгово-економічну (більше половини всіх угод), науково-технічну, гуманітарну, правоохоронну та інші сфери.

Діючими двосторонніми угодами створено політико-правову основу для зміцнення та розвитку міждержавного діалогу в різних сферах українсько-білоруського співробітництва. Разом із цим, враховуючи стратегічний характер партнерства України та Республіки Білорусь, не припиняється робота щодо розширення договірно-правової бази та її подальшого розвитку по всьому комплексу українсько-білоруських відносин.

Всі двосторонні угоди між Україною та Республікою Білорусь розміщені на веб-сайті Верховної Ради України (http://zakon.rada.gov.ua).

У першому півріччі 2013 року між нашими країнами було підписано:

- Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про порядок перетину українсько-білоруського державного кордону жителями Рокитнівського району Рівненської області України і Столинського району Брестської області Республіки Білорусь;

- Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про міжрегіональне та прикордонне співробітництво;

- Меморандум про взаєморозуміння між Національною комісією із цінних паперів і фондового ринку України та Міністерством фінансів Республіки Білорусь.

Актуальним для підписання сторонами залишається договір про реадмісію. Білоруська сторона висловила готовність розглянути цей договір після укладення нею  аналогічної угоди з Російською Федерацією.

 Під час візиту Президента РБ О.Г.Лукашенка в Україну (17-18 червня 2013 року) був здійснений обмін ратифікаційними грамотами щодо імплементації Договору про державний кордон між Україною та Республікою Білорусь, а також підписано наступні документи:

1. Угоду між Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь про співробітництво у сфері охорони та сталого використання транскордонних природоохоронних територій;

2. Угоду між Державним агентством лісових ресурсів України та Міністерством лісового господарства Республіки Білорусь про співробітництво у сфері лісового господарства;

3. Угоду про основні напрямки співробітництва в сфері захисту прав споживачів між Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів та Міністерством торгівлі Республіки Білорусь;

4. Протокол між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь про порядок обміну інформацією про обстановку на державних кордонах України та Республіки Білорусь.

Триває узгодження ряду інших міжурядових угод, зокрема:

-  про створення сприятливих правових, економічних та організаційних умов для розширення лізингової діяльності;

-   про статус санаторію «Білорусія», розташованого в с.Кореїз (АРК);

-    про співробітництво в галузі карантину та захисту рослин;

-    про розвиток військово-технічного  співробітництва у сфері стандартизації продукції оборонного призначення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux